Anasayfa > Haberler > Yerel Haberler > Torul da Orman Haftası Nedeniyle Ağaç Dikimi Yapıldı.

Torul da Orman Haftası Nedeniyle Ağaç Dikimi Yapıldı.
Son Güncellenme : 28 Mar 2017 16:49

İlçemize bağlı Altınpınar Köyünde gerçekleştirilen fidan dikim törenine, Gümüşhane Valimiz Okay MEMİŞ, Gümüşhane Milletvekilimiz Cihan PEKTAŞ, İlçe Kaymakamımız Mustafa KARALİ, Trabzon Orman Bölge Müdürü Mümin DÖNGEZ, Torul Belediye Başkanı Nidai KÖROĞLU, AK Parti İl Başkanı Celalettin KÖSE, Torul Orman İşletme Müdürü Aziz ALTINIŞIK, Torul İlçe Müftüsü Hasan DEĞİRMENCİ, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende, Torul Orman İşletme Müdürü Aziz ALTINIŞIK’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından, Gümüşhane Milletvekilimiz Cihan PEKTAŞ, “İlk defa 2008 yılında Cumhurbaşkanımız Başbakan iken milli ağaçlandırma seferberliği başlattı. Bu seferberlik kapsamında şuana kadar 3 milyar 750 milyon fidan diktik. Ayrıca bunun yanında devlet ormancılığından millet ormancılığına geçiş dediğimiz ceviz, badem, kestane, fıstık çamı gibi yaklaşık 35 çeşit gelir getirici türü de ormanlarımıza dikmeye başladık. Orman Teşkilatımız bunları dikiyor, 3 yıl boyunca sulamasını, bakımını yapıyor, daha sonra da kura usulüyle köylülere teslim ediyor. Burada hem orman oluşuyor hem de cevizin, bademin geliri de köylülere kalıyor.” dedi.

Milletvekilimiz Sayın Cihan Pektaş’ın konuşmasının ardından yaptığı konuşmada, Peygamber Efendimizin ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin’ hadis-i şerifini hatırlatan Sayın Valimiz “Bu çok önemli ve değerli bir tavsiye. Karadeniz Bölgesi orman açısından, yeşillik açısından çok daha şanslı ama Türkiye geneline baktığımızda çok iyi değildik. Ama son 14 yılda çok önemli, bizlerin yüzünü güldüren çalışmalar oldu. Yüzde 40’a yakını ormanla kaplı olan Gümüşhane’mizde çok güzel çalışmalar var.” dedi.

Konuşmanın ardından Sayın Valimiz Okay MEMİŞ, Gümüşhane Milletvekilimiz Cihan PEKTAŞ, İlçe Kaymakamımız Mustafa KARALİ, Trabzon Orman Bölge Müdürü Mümin DÖNGEZ, Torul Belediye Başkanı Nidai KÖROĞLU, AK Parti İl Başkanı Celalettin KÖSE, Torul Orman İşletme Müdürü Aziz ALTINIŞIK, Torul İlçe Müftüsü Hasan DEĞİRMENCİ ve tüm davetliler fidan dikimine geçtiler, dikilen fidanlara anaokulu öğrencileri ile can suları da verildi.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Hızlı Erişim

                  İlçe Yazıişleri İşlemleri  Muhtaç Asker Aileleri Yardımı  Dernekler ve STK'ler  Yaşlılık Malüllük  Silah Ruhsatı İşlemleri  Genel Sağlık Sigortası

   

Copyright © 2007 & 2012 & 2014 Torul Kaymakamlığı - 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.

İletişim: Tlf: 0 456 611 20 06 Fax: 0 456 611 21 96 Posta: Hükümet Konağı Kat:3 Torul / GÜMÜŞHANE